Thursday, December 24, 2020

Dlaczego warto wybrać konsolidację zadłużenia?

Współpraca z organizacją non-profit zajmującą się doradztwem kredytowym, na przykład z usługami redukcji zadłużenia, może z czasem zaoszczędzić pieniądze, opracować długoterminowe rozwiązanie i jest skuteczna ze względu na przestrzeganie przepisów rządowych.

Czy to jest odpowiednie dla Ciebie?

Niektóre wskaźniki, które powinieneś rozważyć konsolidację zadłużenia, obejmują wydatki często przekraczające dochody, poczucie zależności od kart kredytowych lub chwilówek lub spłaty zadłużenia pochłaniają coraz więcej miesięcznego budżetu. Jeśli obawiasz się, że Twój dług wymyka się spod kontroli i jesteś zdecydowany spłacić go w całości, podjęcie działań raczej wcześniej niż później może zaoszczędzić pieniądze, czas i kłopoty. Kredyt konsolidacyjny może być najlepszym sposobem, aby to zrobić, jeśli walczysz z rosnącymi saldami, masz wysokie stopy procentowe lub miesięczne płatności, których nie można kontrolować lub często kontaktują się z tobą wierzyciele próbujący odzyskać dług.

Aby skutecznie umorzyć zadłużenie poprzez konsolidację zadłużenia, musisz być gotów dostarczyć niezbędne dokumenty dotyczące swojego zadłużenia, zrewidować aktualne nawyki dotyczące wydatków, aby stworzyć miejsce w swoim budżecie na jedną miesięczną spłatę i zaprzestać wykorzystywania większości kredytów na okres spłaty.

Czy kwalifikujesz się do konsolidacji?

W przeciwieństwie do pożyczki konsolidacyjnej, program zarządzania długiem nie ma żadnych finansowych kwalifikacji. Każdy może skorzystać z tego typu programu. Jeśli jednak łączny dług spadnie poniżej 1000 zł, najlepszą opcją jest spłata go samodzielnie. Konsultacja, podczas której agencja doradztwa kredytowego non-profit bada Twoje finanse, może pomóc w stworzeniu strategii spłaty zadłużenia. Długi przekraczające 1000 zł mogą być trudniejsze do pokonania i są dobrym momentem na poszukanie dodatkowej pomocy. To może być prawdziwe rozwiązanie ulgi dla każdego, kto ma zadłużenie od 1000 do nawet setek tysięcy złotych. Najlepszym sposobem ustalenia Twoich uprawnień i najlepszej opcji spłaty zadłużenia jest umówienie się na spotkanie z certyfikowanym doradcą kredytowym, który może dokładnie ocenić Twoją indywidualną sytuację finansową.

Bez względu na wybraną opcję ważne jest, aby rozważyć inwestycję pieniędzy i czasu z gwarantowanymi wynikami. Upewnij się, że te koszty będą warte wyniku. Na przykład, jeśli możesz samodzielnie spłacić swój dług, poszukiwanie opcji konsolidacji w tym celu nie jest dobrą inwestycją finansową i warto podjąć się tradycyjnej spłaty.

Tuesday, October 27, 2020

Jak banki zabezpieczają kredyty samochodowe

Pośród tak zwanych kredytów celowych największą popularnością cieszą się przede wszystkim kredyty na zakup samochodu. Samochód bowiem zaliczany jest dzisiaj do tych przedmiotów, których posiadanie nie jest luksusem, a niemalże koniecznością. Jeżeli jednak komuś brakuje środków na zakup odpowiedniego auta, może skorzystać z możliwości sfinansowania takiego zakupu właśnie przy pomocy kredytu.

Kredyty samochodowe to dla klientów opcja znacznie bardziej atrakcyjna niż kredyt gotówkowy, przede wszystkim ze względu na sporo niższe oprocentowanie. Taka możliwość to kwestia zabezpieczenia spłaty kredytu, które nie jest możliwe w przypadku kredytów gotówkowych. W przypadku kredytu celowego na zakup auta to właśnie samochód staje się jego zabezpieczeniem. Banki stosują obecnie w znacznej większości zabezpieczenie poprzez współwłasność samochodu. Jeszcze kilka lat temu bardziej popularny był tak zwany zastaw bankowy, jednak opcja taka była droższa i trwała znacznie dłużej. Wiązało się to przede wszystkim z faktem, iż wpisania zastawu dokonywał sąd, co pociągało za sobą nie tylko konieczność dokonywania opłat ale także często dość długi czas oczekiwania. Poza tym bank w przypadku braku płatności rat nie miał prostej drogi do odzyskania samochodu czy pieniędzy. Dlatego stosowane zabezpieczenie w formie współwłasności auta jest znacznie korzystniejsze dla banku i przede wszystkim tańsze i szybsze do realizacji.

W momencie zakupuj i rejestracji auta na kredyt bank powinien być wpisany jak współwłaściciel samochodu w 49 procentach. Daje to pewność, że bez jego zgody auto nie może zostać sprzedane, a jednocześnie osoba spłacająca kredyt może samodzielnie decydować na przykład o naprawach czy zawarciu umowy ubezpieczenia, jeśli bank dopuszcza taką opcję. Jednocześnie wraz z umową klient podpisuje drugą, tak zwana umowę przewłaszczeniową, stanowiącą załącznik do umowy kredytu. Zapisy takiej umowy dają bankowi możliwość przejęcia na własność całości auta w sytuacji, gdy klient zalega z płatnościami rat kredytu przez określony czas. Wówczas bank może nawet bez zgody kredytobiorcy odebrać samochód i sprzedać go na pokrycie płatności związanych z kredytem. W momencie, gdy samochód zostanie sprzedany bank rozlicza pozostałe do spłaty raty z pozyskanych pieniędzy. W sytuacji gdy po takim rozliczeniu pozostaną pieniądz4e,e są one zwracane klientowi.

Bardzo często dobrym sposobem na obniżenie kosztów kredytu jest jego ubezpieczenie. Klient który zdecyduje się je wykupić może często liczyć na znacznie niższe oprocentowanie. Bak bowiem ma większą pewność że w przypadku wystąpienia sytuacji wskazanych w umowie ubezpieczenia towarzystwo ubezpieczeniowe pokryje kredyt. Dlatego też maleje ryzyko kredytowe i bank może jeszcze bardziej obniżyć oprocentowanie takiego zobowiązania. Obecnie na koszty związane z zaciąganiem kredytów samochodowych wpływ ma także konkurencja na rynku usług bankowych. Rosnąca ilość banków to coraz większa ilość ofert, atrakcyjnych przede wszystkim dla klienta.

Thursday, August 13, 2020

Czy kredyt gotówkowy to atrakcyjne rozwiązanie?

Wiele osób może zastanawiać się nad tym, czy kredyt gotówkowy może rzeczywiście stanowić atrakcyjne rozwiązanie. Jest to w końcu przecież zadłużenie, a zobowiązania finansowe to zawsze poważna sprawa. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na wspomniane wcześniej pytanie, ponieważ wszystko zależy tutaj od indywidualnych okoliczności danego przypadku. Oczywiście, kredyty gotówkowe mogą w wielu sytuacjach doskonale się sprawdzić, niemniej jednak bez rzetelnej analizy konkretnej sytuacji trudno jednoznacznie stwierdzić, czy kredyt gotówkowy jest adekwatny do wszystkich okoliczności, aby nie popełniać błędów trzeba zajrzeć na 17bankow.com aby poznać ten produkt o wiele lepiej.

Zalety kredytów gotówkowych

Kredyty gotówkowe dają nam dosyć szerokie możliwości, ponieważ można je przeznaczyć na naprawdę różnego rodzaju cele. Przy ich pomocy można finansować rozmaite przedsięwzięcia, chociaż szczegóły reguluje tutaj zawsze umowa z instytucją bankową. Niemniej jednak w wielu sytuacjach kredyt gotówkowy może okazać się pomocny. Warto pamiętać również o tym, że jest to rozwiązanie dosyć popularne i na rynku istnieje naprawdę sporo ofert w tym zakresie. Dzięki temu osoby zainteresowane mają rozbudowany wybór propozycji, co także nie pozostaje bez znaczenia.

Wady kredytów gotówkowych

Kredyt gotówkowy jest poważnym zobowiązaniem – trzeba będzie później go spłacać w wyznaczonych terminach. Nieregulowanie rat może nieść ze sobą szereg przykrych w skutkach konsekwencji. Poza tym dług trzeba oddać wraz z naliczonymi odsetkami i ponieść też koszty dodatkowe określone w umowie. Możliwość uzyskania dodatkowego źródła finansowania nie jest zatem darmowa, co również musimy wziąć pod uwagę w swoich rozważaniach. Niemniej jednak na rynku często można znaleźć atrakcyjne oferty. Osoby planujące starać się o kredyt gotówkowy muszą także pamiętać o tym, że nie jest to opcja dostępna dla każdego, co ma zresztą swoje racjonalne uzasadnienie. Trzeba mieć odpowiednią zdolność kredytową, ponieważ banki sprawdzają naszą wypłacalność i wiarygodność.

Podsumowanie dla konkretnego przypadku

Zawsze musimy rozpatrywać zobowiązania finansowe w kontekście naszej indywidualnej sytuacji. Trzeba zastanowić się nad tym, czy nasz budżet pozwala nam na zaciąganie długów, a także, czy są one nam rzeczywiście w danej chwili potrzebne. Dodatkowo należy dokładnie sprawdzić opcje dostępne na rynku.

Wednesday, June 10, 2020

Badanie zdolności kredytowej przez banki – co ma znaczenie?

Osoby starające się o przyznanie kredytu gotówkowego będą musiały przejść przez procedurę weryfikacji zdolności kredytowej przez bank. Jej celem jest ustalenie tego, czy jesteśmy wypłacalni oraz wiarygodni jako potencjalni kredytobiorcy. Jest to, oczywiście, swego rodzaju utrudnienie na drodze do uzyskania kredytu gotówkowego, niemniej jednak jest ono jak najbardziej uzasadnione i nie można się dziwić jego istnieniu. Banki chcą bowiem minimalizować ryzyko udzielenia kredytu komuś, kto nie będzie w stanie go spłacić. Również z perspektywy samego zainteresowanego jest to w pewnym sensie narzędzie ochronne.

Kondycja finansowa potencjalnego kredytobiorcy

Banki przyglądają się temu, jakie mamy przychody oraz wydatki. W tym celu wymagają one podpisania odpowiednich oświadczeń, czy też dostarczenia dokumentów. W zależności od tego, jakie są nasze źródła dochodów, elementy składowe tej dokumentacji mogą być inne. W przypadku osób zatrudnionych na umowę o pracę często wykorzystuje się zaświadczenie od pracodawcy. W odniesieniu do osób pracujących na umowy cywilnoprawne często staranie się o kredyt może być utrudnione, niemniej jednak, jeśli jest możliwość uzyskania go, prawdopodobnie potrzebne będzie zaświadczenie od zleceniodawcy lub zamawiającego. Jeśli chodzi zaś o przedsiębiorców, często wykorzystuje się tutaj deklaracje podatkowe, czy też dokumentację księgową.

Weryfikacja historii kredytowej – jak się odbywa?

Ważnym elementem zdolności kredytowej jest również historia naszych zobowiązań. Banki sprawdzają ją w różnego rodzaju bazach informacji gospodarczej, czy też rejestrach dłużników. Przyglądają się one temu, jak wywiązywaliśmy się w przeszłości z obowiązków spłaty długów. Jednocześnie warto zaznaczyć, że pusta historia kredytowa wcale nie jest tak mile widziana, jak mogłoby się wydawać – oznacza ona bowiem przecież brak informacji w omawianym zakresie.

Konieczność samodzielnej analizy własnego budżetu

Bez względu na weryfikację zdolności kredytowej, sami też musimy przeanalizować swoje finanse. Bank nie ma dostępu do wszystkich danych, my natomiast znamy wszelkie szczegóły własnego budżetu. Taka analiza może nam pomóc w ocenie swoich szans na pozytywną odpowiedź w sprawie kredytu gotówkowego, a także podjęciu decyzji, czy to aby na pewno opcja dla nas.

Friday, April 3, 2020

Skąd banki mają pieniądze na kredyty gotówkowe ?

Banki nie mogą w nieskończoność pożyczać pieniędzy, ponieważ saldo na rachunkach musi się zgadzać. Dlatego często banki oraz parabanki pożyczają pieniądze od siebie lub od Polskiego Banku Centralnego. Dzięki temu mogą one udzielić większej liczby kredytów niż mają pieniędzy zgromadzonych na lokatach oraz na kontach oszczędnościowych swoich klientów. Dlatego banki płacą nam za oszczędzanie. Im banki mają więcej lokat i pieniędzy na kontach oszczędnościowych, tym więcej mogą kredytów oferować. Czasami pożyczają one pieniądze od innych banków, jednak jest to forma pozyskiwania pieniądza, bardziej kłopotliwa. Dlatego banki starają się tworzyć promocje dla swoich klientów, którzy chwieliby oszczędzać. Są to przykładowo atrakcyjnie oprocentowane lokaty bankowe lub wysoko oprocentowane konta oszczędnościowe. Dzięki temu obie strony zyskują. Bank ma pieniądze na kredyty, natomiast ludzie mają odsetki (dodatkowe pieniądze), od swoich oszczędności, dlatego aby wybrać najlepszy kredyt, dzięki któremu nie przepłacisz, zajrzyj na NiskaRata.org.

Ta sytuacja w Polsce nieustannie się rozwija, ponieważ z roku na rok Polacy więcej zarabiają i mają więcej oszczędności. Jednocześnie stale rośnie również nasze zapotrzebowanie na różnego rodzaju dobra, takie jak luksusowe wakacje, nowoczesne mieszkania w dużych miastach oraz ogólne życie na wysokim poziomie. Powoduje to, że coraz więcej osób wyraża zapotrzebowanie na kredyty gotówkowe, które mogą zaspokoić nasze potrzeby. Banki dzięki lokatom oraz pieniądzom zgromadzonym na naszych kontach, mogą oferować swoim pozostały klientom, kredyty różnego rodzaju, na których również zarabiają. Najpopularniejsze w Polsce są kredyty gotówkowe. Tego typu kredyty zazwyczaj to kwota maksymalnie dwadzieścia razy tyle, ile zarabiamy netto miesięcznie. Omawiane pożyczki mogą być przeznaczane na dowolny cel, dlatego Polacy przeznaczają je na samochody, remont mieszkania lub zakup nowych mebli oraz sprzętu RTV i AGD.

Tak to już jest, że jedne osoby oszczędzają, a drugie zaciągają kredyty. Z tego też powodu istnieją banki, które pośredniczą w transakcjach obu grup. Dzięki temu, mogą one oferować zarówno oszczędzanie, jak i pożyczanie na dużą skalę. Minimalna pensja obecnie wynosi 2000 zł netto i za taką kwotę można otrzymać kredyt bez zbędnych formalności na kwotę 40 000 zł. Jest to duża suma pieniędzy, dlatego na taka opcję decyduje się bardzo dużo Polaków. Aby mieć pełne spectrum informacji, na temat kredytów gotówkowych, można się skontaktować z naszym bankiem lub samemu poszukać informacji w internecie. Z pewnością dowiemy się wszystkiego co jest potrzebne, do zaciągnięcia satysfakcjonującego nas kredytu gotówkowego. Warto mieć jakieś oszczędności, a w razie zapotrzebowania zaciągnąć sobie kredyt gotówkowy. Takie pożyczki mają niskie raty w stosunku do naszych zarobków.

Dobry przykład może stanowić kredyt na 20 000 zł, przy zarobkach 2000 zł netto miesięcznie. W takim przypadku raty wraz z ubezpieczeniem to niecałe 400 zł. Można łatwo policzyć, że gdybyśmy chcieli oszczędzić samemu 20 000 zł to musielibyśmy odkładać 400 zł co miesiąc, przez 50 miesięcy. Jest to trudne, dlatego banki oferują nam wygodne i łatwe w spłacie kredyty. Takie są obecnie czasy, że łatwiej jest wziąć pożyczkę w banku, niż oszczędzić samemu. Dlatego warto już teraz zaznajomić się z oferta poszczególnych banków. Można to zrobić przykładowo na specjalistycznych portalach internetowych, gdzie dostępne są kalkulatory oraz porównywarki poszczególnych kredytów dostępnych na rynku. Z takimi stronami z pewnością znajdziemy dobry dla nas kredyt gotówkowy.