Tuesday, May 7, 2019

Co zrobić by poprawić swoją ocenę kredytową?

Jeśli spóźniłeś się z płaceniem rachunków lub martwisz się spiętrzeniem długu, twoja ocena kredytowa może być niższa, niż byś chciał… Jeśli koszty nadzwyczajne wzrosną lub chcesz skonsolidować swoje zadłużenie, pożyczka gotówka to może być opcja warta wzięcia pod uwagę. Jednak uzyskanie osobistej pożyczki o niskiej zdolności kredytowej może skutkować wyższymi odsetkami i opłatami. Jak ją sprawdzić? Wejdź na PortalBankowy.info..

Przy pożyczkach osobistych pożyczasz określoną kwotę na określony czas, a często nie potrzebujesz żadnego zabezpieczenia, aby zabezpieczyć pożyczkę.

Według ekspertów kredyty osobiste są najszybciej spotykanym rodzajem długu konsumenckiego. W rzeczywistości, istniejący osobisty dług pożyczkowy wzrósł o 11,4% od drugiego kwartału 2017 r. do 273 milionów złotych w drugim kwartale 2018 r. Wzrost ten jest większy niż kredyty samochodowe, karty kredytowe, kredyty hipoteczne i kredyty studenckie.

Oprócz wzrostu kwoty zadłużenia kredytowego wzrosła również stopa przestępczości. W 2017 r. różne państwa odnotowały wzrost liczby spóźnionych płatności w ciągu ostatniego roku. Ponieważ spóźnione płatności mogą zaszkodzić Twojej ocenie kredytowej, szczególnie ważne jest, aby zachować ostrożność, rozważając pożyczki osobiste, jeśli masz słabą historię kredytową.

Tak czy inaczej zerkając na taki kredyt gotówkowy, należy pamiętać o kilku rzeczach.

1. Pomocne będą poprawki błędów w raporcie kredytowym

Zanim zaczniesz ubiegać się o pożyczkę osobistą, powinieneś dokładnie przyjrzeć się raportowi kredytowemu i wynikowi kredytowemu. Te dwie rzeczy odgrywają ważną rolę w ustalaniu stawki, którą będziesz płacić.

Zgodnie z prawem – masz prawo do bezpłatnej kopii raportu co 12 miesięcy. Możesz również sprawdzić swój wynik kredytowy online za darmo, kiedy przystępujesz do banku. W ten sposób dowiesz się dokładnie, jaki jest Twój wynik kredytowy, zanim zaczniesz aplikować. Jeśli zauważysz błędy w swoim raporcie, możesz spróbować je poprawić przed złożeniem wniosku o pożyczkę osobistą. Możesz również zająć się problemowymi obszarami w raporcie, na przykład płacić rachunki na czas.

2. Słaby wynik sprawia, iż pożyczka będzie kosztować więcej

Jeśli Twój wynik kredytowy jest mniejszy niż byś chciał, powinieneś być gotów zapłacić więcej niż ktoś o wyższej ocenie kredytowej. Wielu pożyczkodawców stosuje kampanie direct mail w ramach agresywnego rynku pożyczek osobistych, rzekomo oferując kredyty gotówkowe o niskim oprocentowaniu wynoszącym około 6% lub 8%.

Eksperci ostrzegają jednak, że kampanie te często reklamują ofertę wstępną lub taką która wzrośnie po wygaśnięciu oferty w ograniczonym czasie.

3. Dostawcy online są świetnym rozwiązaniem dla pożyczek

Istnieje wielu renomowanych internetowych pożyczkodawców, które oferują kredyty dla konsumentów o niższych wynikach kredytowych. Ktoś, kto uzyska wysoką punktację kredytową, może zapłacić oprocentowani już od 6,95%, wraz z opłatą początkową od 1%, podczas gdy klienci o największym ryzyku mogą płacić oprocentowanie nawet 35,89% plus 6% opłaty za rozpoczęcie.

Szukaj kredytodawców u których nie ma opłaty za zainicjowanie i stawki różnią się w zależności od różnych czynników. Ale trzeba być ostrożnym wobec niektórych pożyczek oferowanych osobom o niskiej ocenie kredytowej. Niektórzy pożyczkodawcy rozpoczęli robienie internetowych pożyczek ratalnych z zamiarem naliczania naprawdę wysokich stawek.

Tak uzbrojony w ocenę kredytową i raport kredytowy, możesz rozejrzeć się za osobistą pożyczką. Ale pamiętaj - nie zakładaj, że twój niski wynik kredytowy automatycznie będzie oznaczać, że zapłacisz wysokie oprocentowanie lub opłaty.

Friday, March 8, 2019

Co to jest kredyt konsolidacyjny

Z pewnością wielu z nas zastanawia się nad tym co to jest kredyt konsolidacyjny ponieważ nie każdy spotkał się z tą definicją. Jak się okazuje kredyt konsolidacyjny to nic innego jak połączenie kilku różnych kredytów w jeden większy. Ten rodzaj kredytu może być bardzo dobrym rozwiązaniem wcześniej jednak bardzo dokładnie musimy przeanalizować swoje wydatki i zobowiązania.

Co to takiego konsolidacja kredytów

Każdy kto zaciągnął więcej niż jeden kredyt z pewnością zaczął się już powoli gubić w ich regularnej spłacie, a zatem może się okazać że to najwyższy czas na to aby zastanowić się nad konsolidacją zobowiązań finansowych. Innymi słowy mówiąc konsolidacja połączy wszystkie nasze zobowiązania kredytowe w jedno i co więcej również obniży miesięczną ratę kredytu. Każdy kto zamierza skorzystać z tego rozwiązania powinien dobrze wiedzieć jakie posiada zobowiązania na chwilę obecną. Udając się do banku w celu zaciągnięcia wszelkich informacji na ten temat powinniśmy zabrać ze sobą wszystkie umowy kredytów które zamierzamy połączyć . Możemy również zostać poproszeni o harmonogram bądź też zaświadczenia o terminowej spłacie kredytów w innych bankach.

Pamiętajmy jednak o tym, że niestety nie wszystkie banki wyrażają zgodę na konsolidację wewnętrzną. Może się wówczas okazać że nie będziemy mogli połączyć w jeden wszystkich kredytów które do tej pory zaciągnęliśmy. Dlatego też wcześniej powinniśmy zapytać o to naszego doradcę finansowego. Konsolidacja czy też połącznie kredytów będzie idealnym rozwiązaniem dla osób które zapominają o regularnej spłacie swoich zobowiązań, bądź też w sytuacji kiedy miesięczne raty zbyt mocną obciążają nasz domowy budżet.

Konsolidacja wady i zalety

Największym atutem konsolidacji jest to, że zamieni on kilka naszych kredytów w jeden, ale to rozwiązanie posiada również inne zalety a mianowicie:

Obniżenie miesięcznej raty, to rozwiązanie poprawi kondycję naszego portfela, pamiętajmy jednak aby dobrze zapoznać się z umową kredytową

Wydłużenie okresu kredytowania, dzięki temu będziemy mogli spłacać jedną ratę w dodatku niższą.

Lepsze warunki, przenosząc swoje zobowiązania do innego banku możemy negocjować warunki konsolidacji. Jedna musimy mieć na uwadze że może się to wiązać z założeniem konta w innym banku, bądź też skorzystanie z ubezpieczenia.

Zmiana daty spłaty kredytu, to rozwiązanie jest idealne dla osób których wpływy na konto wpływają innego dnia niż wtedy kiedy zaciągnęliśmy kredyt czyli poprzednie zobowiązanie.

Dobranie dodatkowych pieniędzy, poza kwotą którą musimy spłacić mamy również możliwość dobrania również dodatkowej gotówki, to rozwiązanie jest jednak uzależnione od naszej zdolności kredytowej.

Konsolidacja wszystkich zobowiązań, z tego rozwiązania możemy skorzystać w każdej sytuacji począwszy od kredytu gotówkowego, aż po kredyt odnawialny. A zatem jeśli spłacamy kredyt gotówkowy, posiadamy kartę kredytową, czy korzystamy z linii kredytowej możemy skonsolidować wszystkie te rozwiązania.

Monday, January 14, 2019

Pożyczki osobiste – łatwiejsze niż sądzisz!

Twoja lista wydatków jest prawdopodobnie większa niż wszystkie twoje rachunki razem wzięte. Jaka jest przyjemność w zarabianiu pieniędzy, skoro nie ma już nawet teoretycznie pieniędzy do realizacji tych pomysłów, które są już zaplanowane w twojej głowie? Ty też chcesz zarobić na swój dom. Byłoby niezręcznie prosić innych ludzi, by przyczynili się do spełnienia Twoich marzeń snów. W końcu, które samowystarczalne istnienie naprawdę by tego chciało? Ale dlaczego martwić się, gdy masz do dyspozycji pożyczki osobiste, które mogą Ci pomóc spełnić wszystkie życzenia?

Kiedy myślisz o pożyczkach, masz pewnie już w swoim umyśle wszystkie te przemyślane koncepcje dotyczące procedury, wypłaty, spłaty itd. Ale to nie jest takie skomplikowane. Jest o wiele prostszy, wygodniejszy i szybszy sposób. Zatem kiedy myślisz o dokumentacji, myśl spokojnie. Nie ma absolutnie potrzeby, aby martwić się o walkę z papierami. To łatwe i przyjemne. To z pewnością twój bilet do realizacji twoich celów.

Co jest tak niesamowitego w przypadku natychmiastowych pożyczek osobistych?
Nie ma potrzeby zaciągania kredytu hipotecznego na jakiekolwiek aktywa, takie jak dom lub akcje jako zabezpieczenie. Marki współczesnych pożyczkodawców usprawniły wypłatę pożyczki, dzięki czemu są to procedury szybkie i wygodne. Wystarczy wpisać kwotę pożyczki, użyć dowodu dla potwierdzenia adresu do weryfikacji, i w krótkim czasie Twoja pożyczka zostanie przekazana na Twoje konto.

Co więcej, możesz używać osobistych pożyczek na prawie wszystko!
Jakie są zastosowania pożyczek osobistych?

Jeśli małżeństwo jest w Twoiich planach, to proste pożyczki osobiste są najlepszym rozwiązaniem. Są tym, czego potrzebujesz, aby zmienić Twoje wymarzone wesele w rzeczywistość. Albo wyobraź sobie stres związany z nagłą sytuacją medyczną w rodzinie. W takiej sytuacji można łatwo uzyskać pożyczkę osobistą online i zaoszczędzić dzień. Chcesz najnowszego gadżetu na rynku? Wiesz, co musisz zrobić. Po prostu złóż wniosek o pożyczkę osobistą online i niech twój nowy zakup będzie przedmiotem zazdrości wszystkich twoich przyjaciół.

Tak jak już zostało to zdefiniowane, możesz użyć tej formy pożyczki do różnych celów.

Jak najlepiej zarządzać osobistą pożyczką?
Aby pomóc Ci uzyskać wszystkie spłaty w miejscu bez zamieszania i dylematu, możesz skorzystać z kalkulatora oprocentowania pożyczek osobistych. Możesz szybko obliczyć swoje miesięczne płatności w oparciu o odsetki, kwotę główną pożyczki i przystępność pożyczki dla Ciebie. Wystarczy użyć specjalnego online suwaka, aby wskazać kwotę pożyczki, oprocentowanie pożyczki prywatnej i ogólną kadencję. Poznasz odsetki, które należy zapłacić, a to pomoże ci lepiej zaplanować swoje finanse osobiste.

Kiedy korzystasz z usług cyfrowej platformy kredytowej dla twoich potrzeb pożyczkowych, oprocentowanie jest na ogół niższe, a to ułatwia spłatę pożyczki. Przy takich zaletach i zakresie tego, co może pomóc ci osobisty kredyt, nie ma już powodu, by patrzeć na to z niepewnością.