Monday, July 9, 2018

Jak mądrze korzystać z karty kredytowej, aby uzyskać dobry wynik kredytowy?

Jeśli domyślnie płacisz rachunek karty kredytowej, może się okazać, że nie masz pieniędzy, aby nawet obsługiwać swoje krótkoterminowe zobowiązani. Pożyczka mieszkaniowa jest największą odpowiedzialnością. Prawidłowe wykonanie procesu kredytowania jest koniecznością, ponieważ pomaga w spełnieniu marzeń o posiadaniu domu przy minimalnych kłopotach. Pożyczanie pieniędzy to duże zadanie, a pierwsza ekspozycja na kredyt dla wielu wiąże się z posiadaniem kart kredytowych. Oto trzy błędy związane z użytkowaniem karty kredytowej, których należy unikać, jeśli zamierzasz ubiegać się o kredyt mieszkaniowy, zajrzyj na portal 17bankow.com znajdziesz tam wiele pomocnych artykułów i porad finansowych.

Domyślne spłąty na rachunku karty kredytowej
To może być najgorsza z możliwych rzeczy, które mogą ci się przydarzyć. Jeśli domyślnie płacisz rachunek karty kredytowej, okaże się, że nie masz pieniędzy, aby nawet obsługiwać swoje krótkoterminowe zobowiązania. Kiedy masz zamiar ubiegać się o dużą pożyczkę, taką jak kredyt mieszkaniowy, nawet hasło “Po prostu zapomniałem zapłacić”, może Cię to kosztować. Kredytodawca może po prostu wybrać bezpieczne rozwiązanie i odmówić kredytu mieszkaniowego.

Zapłać cały zaległy rachunek przed terminem płatności. Terminowe regulowanie rachunków kart kredytowych i innych kredytów również zwiększa Twoją zdolność kredytową, popularnie zwany wynikiem ratingu kredytowego. Wysoka ocena kredytowa przynosi lepsze warunki kredytu mieszkaniowego. Niska ocena kredytowa może odmówić Ci kredytu mieszkaniowego lub może spowodować, że będziesz pożyczał wysoką stopę procentową.

Wysoki współczynnik wykorzystania kredytu
Wysoki wskaźnik wykorzystania kredytu wskazuje na skłonność do zaciągania kredytów. Ponadto wysokie wykorzystanie limitu karty kredytowej zmniejsza kwalifikowalność kredytu mieszkaniowego. Wskaźnik wykorzystania kredytu uzyskuje się poprzez podzielenie niespłaconego kredytu przez limit kredytowy. Liczba przekraczająca 30 procent jest postrzegana jako wysokie wykorzystanie kredytu.

Stały wysoki współczynnik wykorzystania kredytu jest realizowany jako potrzeba kredytu, nawet w celu pokrycia dziennych wydatków. Wpływa także na Twoją zdolność kredytową. Kiedy zamierzasz ubiegać się o pożyczkę mieszkaniową, spróbuj zmniejszyć swoją niespłaconą kartę kredytową i inne pożyczki. Poprawi to twoją kwalifikację do kredytu mieszkaniowego.

Wypłata gotówki
To może być najgorsza z możliwych rzeczy, które możesz zrobić, używając karty kredytowej. Wypłata gotówki na karcie kredytowej to najdroższy ośrodek gromadzenia gotówki. Jeśli masz zarejestrowaną wypłatę gotówki za pomocą karty kredytowej, to urzędnik kredytowy banku może wydedukować, że przechodzisz przez masową zapaść finansową i Twoja pożyczka mieszkaniowa może zostać odrzucona.

Friday, April 13, 2018

Kredyt gotówkowy wady i zalety

Coraz więcej polaków decyduje się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Wynika to z faktu, że nie zawsze brakuje nam środków na bieżące wydatki bądź też na remont mieszkania czy też kupno nowego auta. A zatem każdy kto przymierza się do zaciągnięcia kredytu powinien spojrzeć dokładnie na warunki umowy zapoznać się z wadami i zaletami jeszcze przed podpisaniem umowy. Kredyt początkowo może się wydawać idealnym i najlepszym sposobem na zaspokojenie potrzeb jak się jednak okazuje może się okazać również tak że znajdziemy się w jeszcze gorszej sytuacji niż przed jego zaciągnięciem. Mimo to w czasach złej gospodarki kredyty gotówkowe i tak cieszą się olbrzymią popularnością. Największą jednak zaletą tego kredytu jest to, że jest on kredytem na dowolny cel, co oznacza, że nie musimy deklarować w banku na co chcemy przeznaczyć wykorzystane pieniądze, ani też rozliczać się z nim z tego ile i na co wydaliśmy.

zalety kredytu gotówkowego
Jak się okazuje każdy produkt bankowy posiada swoje plusy i minusy. W przypadku kredytów gotówkowych zaletą kredytu jest przede wszystkim możliwość bardzo szybkiego zdobycia pieniędzy. Kredyt gotówkowy możemy zaciągnąć nawet przez telefon w przeciągu kilku minut. Pieniądze przelewane są bezpośrednio na konto i dzięki temu będą dla nas dostępne praktycznie od razu. Pieniądze będą również bezpośrednio pobierane z konta bakowego , a zatem nie będziemy musieli martwić się o płatności które będą automatycznie odejmowane z konta bankowego . To rozwiązanie jest bardzo wygodne i dzięki niemu z pewnością nie będziemy spóźniać się z płatnością rat kredytu

Wady kredytu gotówkowego
Jak każdy produkt bankowy ten również posiada swoje wady. Do tych najważniejszych zaliczymy przede wszystkim terminowe spłacanie rat gdyż spóźnienie się z płatnościami może spowodować że dla wszystkich banków staniemy się klientem ze złą historia kredytową. Taka sytuacja może nam uniemożliwić zaciągnięcie kredytu w jakimkolwiek innym banku w przyszłości. Może się również okazać że po zapłaceniu rat kredytu zabraknie nam pieniędzy potrzebnych na inne cele. I taka sytuacja może spowodować u nas konieczność zaciągnięcia kolejnego kredytu przez co możemy wpaść w spiralę kredytów i stanie się to dla nas pułapka bez wyjścia. Dlatego tez jeżeli już zdecydujemy się na kredyt dokładnie przeanalizujmy wszystkie jego za i przeciw. Obliczmy również wszystkie swoje wydatki i sprawdźmy czy będzie nas stać na zaciągnięcie kredytu. Dokładnie zapoznajmy się również z ofertami wszystkich banków i porównajmy je ze sobą abyśmy wybrali ten kredyt który będzie dla nas najbardziej opłacalny i najkorzystniejszy. Niestety osoby ze złą historią bankową muszą liczyć się z tym że dla nich oferta banku może być zdecydowanie mniej korzystna. Kredyt gotówkowy może okazać się bardzo pomocny w ciężkiej i trudnej dla nas sytuacji ale tylko pod warunkiem, że zaciągniemy go świadomie i dokładnie przeanalizujemy wszystkie jego wady i zalety.

Thursday, February 22, 2018

Co umożliwia kredyt?

Kredyt to umowa zawierana z bankiem przez kredytobiorcę. Jej przedmiotem są środki finansowe, które pozwalają na spełnienie marzeń lub załatanie dziury w budżecie domowym, a strona taka jak te https://www.ekredytowymarket.pl pomoże Ci podjąć najlepszą decyzję.

Kredyty dają duże możliwości, w szczególności gdy w grę wchodzi rozwój gospodarstwa lub działalności rolniczej. W takich przypadkach to rolnicy są zainteresowani uzyskaniem kredytów preferencyjnych, które umożliwią im realizację inwestycji w gospodarstwach rolnych czy działach specjalnych produkcji rolnej.

Środki finansowe pozwalają na realizację inwestycji, które obejmują:

 • uprawę zbóż,
 • chów lub hodowla bydła mlecznego,
 • chów lub hodowla innych zwierząt gospodarskich,
 • uprawę drzew i krzewów owocowych.

Często kredyty preferencyjne pozwalają rolnikom na realizację bieżącej działalności. Rolnicy korzystają z kredytów i dopłat oferowanych przez ARiMR, gdyż w takich przypadkach stosowane są dopłaty do oprocentowania kredytu, a dodatkowo kredyt może zostać rozłożony na okres do 15 lat z karencją do 2 lat.

Oczywiście uzyskanie takiego kredytu na większą sumę nie jest łatwe i wymaga np. przedstawienia planu inwestycji. W planie inwestycji powinny znaleźć się takie elementy jak:

 • planowany cel inwestycji,
 • lokalizacja inwestycji,
 • opis projektu,
 • struktura finansowania,
 • kierunek produkcji,
 • okres kredytowania czy
 • informacja o pomocy w formie dopłat.

Kredyt umożliwia remont planowany, lecz na który wciąż brak funduszy. Dzięki kredytowi można sobie pozwolić na zakup mieszkania, egzotycznej wycieczki czy samochodu. Z kolei kredyty preferencyjne mogą wspomóc sfinansowanie remontu, a nawet budowy budynków, zakup maszyn i urządzeń czy komputerów z oprogramowaniem.

Szybki dostęp do gotówki daje swobodę w wyborze zakupów lub realizacji planu działań. Jednak należy później pamiętać o tym, żeby w budżecie domowym zawsze mieć wygospodarowaną kwotę na spłatę raty kredytu. Dodatkowo zazwyczaj banki umożliwiają spłatę kredytu przed czasem, co odciąża kredytobiorcę przed czasem.

Banki oferują różnorodność kredytów, co pozwoli zrealizować większość planów związanych z naszą przyszłością czy działalnością bieżącą. Oczywiście zbyt częste korzystanie z rozwiązania jakim jest kredyt grozi utratą płynności finansowej.

Zawsze można skorzystać z oferty taniego kredytu, który znajdziemy po porównaniu ofert kilku banków. Chcąc uzyskać kredyt warto udać się do konkretnej placówki bankowej, gdzie specjaliści odpowiedzą na wszystkie nasze pytania. W banku zostaniemy też poinformowani jakie dokumenty jesteśmy zobowiązani przedstawić w celu uzyskania jak najlepszej oferty.

Zwykle już na etapie złożenia wniosku kredytowego jesteśmy informowani o zdolności kredytowej i o ewentualnym harmonogramie spłat. Oczywiście pracownik banku powinien poinformować klienta także o wszelkich dodatkowych opłatach jak:

 • prowizja pobierana przez bank,
 • wysokość oprocentowania i inne.

Przede wszystkim decyzja o kredycie nie może być podejmowana pochopnie. Musi być rozpatrzona głównie pod kątem naszych możliwości jego spłaty, okresu na jaki zostanie wzięty czy rozsądnego rozdysponowania otrzymanej gotówki.

Banki udzielają takich kredytów jak kredyty:

 • gotówkowe,
 • inwestycyjne,
 • konsolidacyjne,
 • elastyczne,
 • obrotowe i inne.

Każdy z tych kredytów ma cel, na który uzyskane środki zostaną przeznaczone. W ten sposób kredyt obrotowy można przeznaczyć na finansowanie działań przedsiębiorstwa. Z kolei kredyt gotówkowy jest dostępny niemal dla każdego i pozwala na realizację dowolnego celu. Wyznacznikiem atrakcyjności kredytu są takie cechy jak oprocentowanie rzeczywiste, możliwa kwota do uzyskania, ilość rat, konieczność ustanowienia zabezpieczeń czy ilość formalności.