Friday, April 3, 2020

Skąd banki mają pieniądze na kredyty gotówkowe ?

Banki nie mogą w nieskończoność pożyczać pieniędzy, ponieważ saldo na rachunkach musi się zgadzać. Dlatego często banki oraz parabanki pożyczają pieniądze od siebie lub od Polskiego Banku Centralnego. Dzięki temu mogą one udzielić większej liczby kredytów niż mają pieniędzy zgromadzonych na lokatach oraz na kontach oszczędnościowych swoich klientów. Dlatego banki płacą nam za oszczędzanie. Im banki mają więcej lokat i pieniędzy na kontach oszczędnościowych, tym więcej mogą kredytów oferować. Czasami pożyczają one pieniądze od innych banków, jednak jest to forma pozyskiwania pieniądza, bardziej kłopotliwa. Dlatego banki starają się tworzyć promocje dla swoich klientów, którzy chwieliby oszczędzać. Są to przykładowo atrakcyjnie oprocentowane lokaty bankowe lub wysoko oprocentowane konta oszczędnościowe. Dzięki temu obie strony zyskują. Bank ma pieniądze na kredyty, natomiast ludzie mają odsetki (dodatkowe pieniądze), od swoich oszczędności, dlatego aby wybrać najlepszy kredyt, dzięki któremu nie przepłacisz, zajrzyj na NiskaRata.org.

Ta sytuacja w Polsce nieustannie się rozwija, ponieważ z roku na rok Polacy więcej zarabiają i mają więcej oszczędności. Jednocześnie stale rośnie również nasze zapotrzebowanie na różnego rodzaju dobra, takie jak luksusowe wakacje, nowoczesne mieszkania w dużych miastach oraz ogólne życie na wysokim poziomie. Powoduje to, że coraz więcej osób wyraża zapotrzebowanie na kredyty gotówkowe, które mogą zaspokoić nasze potrzeby. Banki dzięki lokatom oraz pieniądzom zgromadzonym na naszych kontach, mogą oferować swoim pozostały klientom, kredyty różnego rodzaju, na których również zarabiają. Najpopularniejsze w Polsce są kredyty gotówkowe. Tego typu kredyty zazwyczaj to kwota maksymalnie dwadzieścia razy tyle, ile zarabiamy netto miesięcznie. Omawiane pożyczki mogą być przeznaczane na dowolny cel, dlatego Polacy przeznaczają je na samochody, remont mieszkania lub zakup nowych mebli oraz sprzętu RTV i AGD.

Tak to już jest, że jedne osoby oszczędzają, a drugie zaciągają kredyty. Z tego też powodu istnieją banki, które pośredniczą w transakcjach obu grup. Dzięki temu, mogą one oferować zarówno oszczędzanie, jak i pożyczanie na dużą skalę. Minimalna pensja obecnie wynosi 2000 zł netto i za taką kwotę można otrzymać kredyt bez zbędnych formalności na kwotę 40 000 zł. Jest to duża suma pieniędzy, dlatego na taka opcję decyduje się bardzo dużo Polaków. Aby mieć pełne spectrum informacji, na temat kredytów gotówkowych, można się skontaktować z naszym bankiem lub samemu poszukać informacji w internecie. Z pewnością dowiemy się wszystkiego co jest potrzebne, do zaciągnięcia satysfakcjonującego nas kredytu gotówkowego. Warto mieć jakieś oszczędności, a w razie zapotrzebowania zaciągnąć sobie kredyt gotówkowy. Takie pożyczki mają niskie raty w stosunku do naszych zarobków.

Dobry przykład może stanowić kredyt na 20 000 zł, przy zarobkach 2000 zł netto miesięcznie. W takim przypadku raty wraz z ubezpieczeniem to niecałe 400 zł. Można łatwo policzyć, że gdybyśmy chcieli oszczędzić samemu 20 000 zł to musielibyśmy odkładać 400 zł co miesiąc, przez 50 miesięcy. Jest to trudne, dlatego banki oferują nam wygodne i łatwe w spłacie kredyty. Takie są obecnie czasy, że łatwiej jest wziąć pożyczkę w banku, niż oszczędzić samemu. Dlatego warto już teraz zaznajomić się z oferta poszczególnych banków. Można to zrobić przykładowo na specjalistycznych portalach internetowych, gdzie dostępne są kalkulatory oraz porównywarki poszczególnych kredytów dostępnych na rynku. Z takimi stronami z pewnością znajdziemy dobry dla nas kredyt gotówkowy.