Tuesday, May 7, 2019

Co zrobić by poprawić swoją ocenę kredytową?

Jeśli spóźniłeś się z płaceniem rachunków lub martwisz się spiętrzeniem długu, twoja ocena kredytowa może być niższa, niż byś chciał… Jeśli koszty nadzwyczajne wzrosną lub chcesz skonsolidować swoje zadłużenie, pożyczka gotówka to może być opcja warta wzięcia pod uwagę. Jednak uzyskanie osobistej pożyczki o niskiej zdolności kredytowej może skutkować wyższymi odsetkami i opłatami. Jak ją sprawdzić? Wejdź na PortalBankowy.info..

Przy pożyczkach osobistych pożyczasz określoną kwotę na określony czas, a często nie potrzebujesz żadnego zabezpieczenia, aby zabezpieczyć pożyczkę.

Według ekspertów kredyty osobiste są najszybciej spotykanym rodzajem długu konsumenckiego. W rzeczywistości, istniejący osobisty dług pożyczkowy wzrósł o 11,4% od drugiego kwartału 2017 r. do 273 milionów złotych w drugim kwartale 2018 r. Wzrost ten jest większy niż kredyty samochodowe, karty kredytowe, kredyty hipoteczne i kredyty studenckie.

Oprócz wzrostu kwoty zadłużenia kredytowego wzrosła również stopa przestępczości. W 2017 r. różne państwa odnotowały wzrost liczby spóźnionych płatności w ciągu ostatniego roku. Ponieważ spóźnione płatności mogą zaszkodzić Twojej ocenie kredytowej, szczególnie ważne jest, aby zachować ostrożność, rozważając pożyczki osobiste, jeśli masz słabą historię kredytową.

Tak czy inaczej zerkając na taki kredyt gotówkowy, należy pamiętać o kilku rzeczach.

1. Pomocne będą poprawki błędów w raporcie kredytowym

Zanim zaczniesz ubiegać się o pożyczkę osobistą, powinieneś dokładnie przyjrzeć się raportowi kredytowemu i wynikowi kredytowemu. Te dwie rzeczy odgrywają ważną rolę w ustalaniu stawki, którą będziesz płacić.

Zgodnie z prawem – masz prawo do bezpłatnej kopii raportu co 12 miesięcy. Możesz również sprawdzić swój wynik kredytowy online za darmo, kiedy przystępujesz do banku. W ten sposób dowiesz się dokładnie, jaki jest Twój wynik kredytowy, zanim zaczniesz aplikować. Jeśli zauważysz błędy w swoim raporcie, możesz spróbować je poprawić przed złożeniem wniosku o pożyczkę osobistą. Możesz również zająć się problemowymi obszarami w raporcie, na przykład płacić rachunki na czas.

2. Słaby wynik sprawia, iż pożyczka będzie kosztować więcej

Jeśli Twój wynik kredytowy jest mniejszy niż byś chciał, powinieneś być gotów zapłacić więcej niż ktoś o wyższej ocenie kredytowej. Wielu pożyczkodawców stosuje kampanie direct mail w ramach agresywnego rynku pożyczek osobistych, rzekomo oferując kredyty gotówkowe o niskim oprocentowaniu wynoszącym około 6% lub 8%.

Eksperci ostrzegają jednak, że kampanie te często reklamują ofertę wstępną lub taką która wzrośnie po wygaśnięciu oferty w ograniczonym czasie.

3. Dostawcy online są świetnym rozwiązaniem dla pożyczek

Istnieje wielu renomowanych internetowych pożyczkodawców, które oferują kredyty dla konsumentów o niższych wynikach kredytowych. Ktoś, kto uzyska wysoką punktację kredytową, może zapłacić oprocentowani już od 6,95%, wraz z opłatą początkową od 1%, podczas gdy klienci o największym ryzyku mogą płacić oprocentowanie nawet 35,89% plus 6% opłaty za rozpoczęcie.

Szukaj kredytodawców u których nie ma opłaty za zainicjowanie i stawki różnią się w zależności od różnych czynników. Ale trzeba być ostrożnym wobec niektórych pożyczek oferowanych osobom o niskiej ocenie kredytowej. Niektórzy pożyczkodawcy rozpoczęli robienie internetowych pożyczek ratalnych z zamiarem naliczania naprawdę wysokich stawek.

Tak uzbrojony w ocenę kredytową i raport kredytowy, możesz rozejrzeć się za osobistą pożyczką. Ale pamiętaj - nie zakładaj, że twój niski wynik kredytowy automatycznie będzie oznaczać, że zapłacisz wysokie oprocentowanie lub opłaty.