Friday, March 8, 2019

Co to jest kredyt konsolidacyjny

Z pewnością wielu z nas zastanawia się nad tym co to jest kredyt konsolidacyjny ponieważ nie każdy spotkał się z tą definicją. Jak się okazuje kredyt konsolidacyjny to nic innego jak połączenie kilku różnych kredytów w jeden większy. Ten rodzaj kredytu może być bardzo dobrym rozwiązaniem wcześniej jednak bardzo dokładnie musimy przeanalizować swoje wydatki i zobowiązania.

Co to takiego konsolidacja kredytów

Każdy kto zaciągnął więcej niż jeden kredyt z pewnością zaczął się już powoli gubić w ich regularnej spłacie, a zatem może się okazać że to najwyższy czas na to aby zastanowić się nad konsolidacją zobowiązań finansowych. Innymi słowy mówiąc konsolidacja połączy wszystkie nasze zobowiązania kredytowe w jedno i co więcej również obniży miesięczną ratę kredytu. Każdy kto zamierza skorzystać z tego rozwiązania powinien dobrze wiedzieć jakie posiada zobowiązania na chwilę obecną. Udając się do banku w celu zaciągnięcia wszelkich informacji na ten temat powinniśmy zabrać ze sobą wszystkie umowy kredytów które zamierzamy połączyć . Możemy również zostać poproszeni o harmonogram bądź też zaświadczenia o terminowej spłacie kredytów w innych bankach.

Pamiętajmy jednak o tym, że niestety nie wszystkie banki wyrażają zgodę na konsolidację wewnętrzną. Może się wówczas okazać że nie będziemy mogli połączyć w jeden wszystkich kredytów które do tej pory zaciągnęliśmy. Dlatego też wcześniej powinniśmy zapytać o to naszego doradcę finansowego. Konsolidacja czy też połącznie kredytów będzie idealnym rozwiązaniem dla osób które zapominają o regularnej spłacie swoich zobowiązań, bądź też w sytuacji kiedy miesięczne raty zbyt mocną obciążają nasz domowy budżet.

Konsolidacja wady i zalety

Największym atutem konsolidacji jest to, że zamieni on kilka naszych kredytów w jeden, ale to rozwiązanie posiada również inne zalety a mianowicie:

Obniżenie miesięcznej raty, to rozwiązanie poprawi kondycję naszego portfela, pamiętajmy jednak aby dobrze zapoznać się z umową kredytową

Wydłużenie okresu kredytowania, dzięki temu będziemy mogli spłacać jedną ratę w dodatku niższą.

Lepsze warunki, przenosząc swoje zobowiązania do innego banku możemy negocjować warunki konsolidacji. Jedna musimy mieć na uwadze że może się to wiązać z założeniem konta w innym banku, bądź też skorzystanie z ubezpieczenia.

Zmiana daty spłaty kredytu, to rozwiązanie jest idealne dla osób których wpływy na konto wpływają innego dnia niż wtedy kiedy zaciągnęliśmy kredyt czyli poprzednie zobowiązanie.

Dobranie dodatkowych pieniędzy, poza kwotą którą musimy spłacić mamy również możliwość dobrania również dodatkowej gotówki, to rozwiązanie jest jednak uzależnione od naszej zdolności kredytowej.

Konsolidacja wszystkich zobowiązań, z tego rozwiązania możemy skorzystać w każdej sytuacji począwszy od kredytu gotówkowego, aż po kredyt odnawialny. A zatem jeśli spłacamy kredyt gotówkowy, posiadamy kartę kredytową, czy korzystamy z linii kredytowej możemy skonsolidować wszystkie te rozwiązania.